Švenčionių rajone vyko vasaros stovykla romų vaikams

01jpg

 

Liepos 16–21 d. Švenčionių raj., poilsiavietėje „Gamtos mokykla“ vyko Lietuvos vaikų fondo organizuota vasaros stovykla romų vaikams. Stovykloje dalyvavo apie 30 gerai besimokančių romų vaikų iš Vilniaus Naujininkų mokyklos, Vilniaus Saulėtekio mokyklos-daugiafunkcio centro, Eišiškių, Kybartų, Panevėžio mokyklų, Lietuvos čigonų bendrijos „Čigonų laužas“, Romų visuomenės centro ir Panevėžio vaikų dienos centro.

Stovyklos metu romų vaikams buvo organizuotos edukacinės programos, žaidimai, talentų konkursai, vyko dailės terapijos užsiėmimai. Tautinių mažumų departamento Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė ir vyr. specialistė Aušra Šokaitienė supažindino stovyklos dalyvius su Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų istorija ir organizavo viktoriną apie Lietuvos tautines mažumas.

Renginio metu buvo ugdoma vaikų tolerancija, pakantumas bei lavinami bendravimo tarpkultūrinėje terpėje įgūdžiai, griaunami stereotipai, skatinamas vaikų pilietinis ugdymas, jų susidomėjimas Lietuvos gamta, istorija ir gamtos studijomis, buvo padedama vaikams atrasti pozityvias vertybines gyvenimo nuostatas, formuojami kolektyvinio darbo įgūdžiai.

Stovyklos organizaciją finansavo Labdaros ir paramos fondas „Lietuvos vaikų fondas“ bei Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Informacijos šaltinis:https://tmde.lrv.lt/lt/naujienos/svencioniu-rajone-vyko-vasaros-stovykla-romu-vaikams