Metinėje ESF konferencijoje apdovanoti ir konkurso Žingsniai 2021 laimėtojai 

Nuotrauka iš ESFA arhyvo

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode rugpjūčio 26-ąją vyko metinė ESF projektų vykdytojų konferencija „Kaip tapti impulsu, galinčiu pakeisti pasaulį“. Į rožėmis kvepiantį ir lietaus prausiamą sodą susirinko apie porą šimtų dalyvių iš visos Lietuvos.

Šiemet renginyje buvo kalbėta apie tai, kodėl svarbu pasakoti savo istorijas, kaip pasakojamos istorijos suburia bendruomenes ir koks yra tikrasis lyderis, kuriantis savo ir kitų sėkmės istorijas.

„Kai tikslas vertas pastangų, nebaisios ir balos. Jūsų sukurtos sėkmės istorijos yra tai, kas mus visus čia sutraukė“, – sveikindamas susirinkusius sakė Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Konferencijos dalyviams apie tai, kodėl būtina pasakoti sėkmės istorijas ir kaip papasakota istorija gali paveikti ją išgirdusiuosius, kalbėjo žurnalistas, visuomenės veikėjas, viešojo kalbėjimo konsultantas, lektorius Rytis Juozapavičius. Televizijos laidų vedėjas, visuomenininkas, „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas renginio dalyvius drąsino nenusivilti, jei geri darbai sulaukia kritikos, o taip pat ragino neišsigąsti, jei kartais geri darbai viršija visus įmanomus lūkesčius. Tarptautinių karinių lyderystės ir švietimo konferencijų pranešėjas, knygos „Švyturiai. Lyderystė kiekvienam“ autorius Linas Dungveckis konferencijos dalyviams įrodė, kad lyderiu ne gimstama, o tampama ir įteigė, kad niekas negali sustabdyti motyvuotų žmonių.

Antrojoje renginio dalyje buvo apdovanoti ESF projektų dalyvių sėkmės istorijų konkurso „Žingsniai 2021“ laimėtojai. Konkursą įgyvendinome kartu su portalu 15min, taigi skaitytojai balsavo ir išrinko penkias jiems labiausiai įsiminusias sėkmės istorijas, tarp kurių – Jurgitos sėkmė Kėdainiuose subūrus ypatingą šokių grupę: vaikus šokančius su sensoriniais maišais, Silvijos sukurtas ryšys su emocinių sunkumų turinčiu savo auklėtiniu Altanu, Olenos optimizmu persmelkta istorija gelbėjantis nuo karo gimtojoje šalyje, Ištvano asmeninė sėkmės istorija, kuri geometrine progresija sukūrė daug kitų žmonių sėkmės istorijų, bei Kamilės ir Ievos draugystės ir meilės bendram pomėgiui istorija.

Visų dvidešimties istorijų, kurios buvo atrinktos konkursui, herojams ir projektų vykdytojams įteikti apdovanojimai, o penkiems daugiausiai 15min skaitytojų dėmesio sulaukusiems herojams – dar ir atminimo statulėlės, kurias sukūrė skulptorius Artūras Žilinskas.

Sėkmės istorijų dvidešimtukas publikuotas specialiame leidinyje „Žingsniai 2021“, kuris bus platinamas visoje Lietuvoje 15 tūkst. tiražu kartu su populiariu žurnalu „Legendos“, taip pat pristatytas į bibliotekas.

Šventę vainikavo dainininko Martyno Kavaliausko ir grupės koncertas, pakėlęs nuo kėdžių visus, kurie lietingą popietę sušalo.

 

Šaltinis: https://www.esf.lt/lt/susisiekite-su-mumis/naujienos/metineje-esf-konferencijoje-apdovanoti-ir-konkurso-zingsniai-2021-laimetojai/799