Ugninga gėlė kultūrų puokštėje 

„Roma De DRom“ dalyvavo etninių kultūrų festivalyje Klaipėdoje

2024-06-05 

Romų visuomeninės centro šokių ansamblis „Roma de drom“ dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Tautinių kultūrų diena“ Klaipėdoje gegužės 25 ir 26 dienomis.

Festivalio scenoje merginos sukūrė tikrą romiško šokio stebuklą. Unikalus kūno judesių derinys ir ryškiaspalvės suknelės šokio plastiškumą paverčia hipnotizuojančiu, tarsi tai būtų ne scenoje šokantys žmonės, o liepsnos blyksniai. Tyrėjai pastebi, kad romų šokių tradicijoms įtakos turėjo ir aplinkinės tautos. Tačiau ši įtaka nesumenkino, o tik praturtino ypatingą šokio stilių, kurio negalima supainioti su jokiu kitu.

Romų visuomenės centro vaikų šokių ansamblis „Roma de drom“ buvo suburtas 2001 m. Vadovaujamos profesionalios šokėjos Marijos Milevič, kolektyvo merginos nuolat tobulina savo meninius pasirodymus ir siekia kuo geriau perteikti romų šokio dvasią.

Be dalyvavimo festivalyje, Romų visuomenės centro delegacija džiaugėsi edukacinėmis veiklomis bei ekskursijomis. Apsilankymas „Jūrų muziejuje“ merginoms paliko išties nepamirštamą įspūdį. Po rekonstrukcijos šis muziejus lankytojus stebina moderniais akvariumais, itin gausia  koralų, medūzų, žuvų ir kitų jūros gyvių ekspozicija. Ypatingą įspūdį sukelia stiklinis tunelis po dideliu baseinu, kuriame tiesiai virš lankytojų galvų plaukia didžiulės žuvys.

Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centras organizuoja „Tautinių kultūrų dieną“ nuo 2012 m. Šiemet tautinėmis dainomis, šokiais ir patiekalais su klaipėdiečiais ir miesto svečiais dalinosi armėnų, azerbaidžaniečių, baltarusių, indų, kirgizų, latvių, lenkų, romų, rusų, totorių, ukrainiečių, vokiečių ir žydų tautinių bendruomenių atstovai. Festivalio programą sudaro virš penkiasdešimties įvairiausių renginių.